Witamy w progach naszego 200-letniego domu.

          Nasz przysłupowy dom pochodzi z 1888 roku. Jego masywne  kamienne  mury w części parterowej są efektem ciężkiej i mozolnej pracy ludzkich rąk.  Kamień na kamieniu  gęsto poutykane, a pomiędzy nimi zaprawa z słomy  i gliny.  Łuki nad drzwiami  i głębokie okiennice. Dom powstawał przez wiele, wiele lat, część stropów osadzono na ceglastych łukach z ręcznie wyrabianej cegły, Ząb czasu zrobił swoje i nie wszystkie przetrwały, Codzienne  życie toczyło się na parterze. W centralnej części domu jest piec chlebowy, dość sporych rozmiarów  czuć w nim jeszcze zapach pieczonego niegdyś chleba. Na piecu ustawiono ogromny komin, który służył też jako wędzarnia.  Piec chlebowy stanowił też źródło ciepła, które rozchodziło się wraz z zapachem chleba  po wszystkich zakamarkach. Na piętrze było kilka letnich pokoi.  Ściany piętra stanowi tzw. ,,pruski mur”.  Konstrukcja strychu i dachu to prawdziwy  majstersztyk ciesielski gdzie nie zastosowano ani jednego gwoździa, a belki strugano siekierą. Przed domem zachowała się stara kamienna studnia. Aby dotrzeć do lustra wody należy zejść w jej głąb po kamiennych schodach. Studnia służy nam do dziś jako awaryjne źródło zasilania w wodę oraz do napełniania basenu i jacuzzi. Głównym ujęciem wody jest nowoczesna studnia głębinowa która dostarcza nam smacznej  wody z czerpanej z pod warstwy granitowych skał o głębokości kilkudziesięciu metrów. 

       Dziś przechodzi  zupełną metamorfozę. Nie wszystko  jednak możemy zachować w oryginalnym stanie. Przystosowanie domu który niegdyś był gospodarstwem to nie lada wyzwanie, a zwłaszcza kiedy robimy to  własnymi rękami bez pomocy projektantów i architektów. Nie znajdziecie w nim wyuzdanych inspiracji  portali promujących  ,,slow” wypoczynek w zatłoczonych kurortach.  Urządzając nasze wnętrza postawiliśmy na minimalizm, prostotę i wygodę. Dzięki temu jest miło i przytulnie . Wiele rzeczy musieliśmy zmienić, ale mamy jeszcze kilka nieodkrytych perełek, których nigdzie indziej nie znajdziecie i wkrótce zamierzamy je przed wami otworzyć.

   Maja Pokoje z Widokiem to miejsce pełne słońca ciszy i spokoju . 

    Nie oferujemy wyuzdanych inspiracji z próżnych  slow portali  promujących zatłoczone  kurorty z imprezującymi grupami.

   Na powitanie przygotowaliśmy słodki  poczęstunek.  Naszym gościom staramy się zapewnić jak najwyższą jakość usług. Posiadamy tylko 9 miejsc  noclegowych (plus ewentualne dostawki) w dwóch apartamentach 4 i 5 osobowych każdy z prywatną łazienką, oraz kuchnią. (Pokoje 2 i 3 osobowy są mniejszą opcją z apartamentu 5 osobowego udostępniane w zależności od ilości  osób)

   Urządzając wnętrza postawiliśmy na minimalizm.  Jest miło, przytulnie  i funkcjonalnie. Pokoje z bardzo wygodnymi kontynentalnymi łóżkami tworzą urokliwy klimat, zapewniając niesamowity komfort . Najlepszym potwierdzeniem są opinie od naszych zadowolonych gości.