W naszej okolicy

Park Linowy Trollandia
Duży i ekscytujący park wspinaczkowy w centrum Szklarskiej Poręby. Park linowy stanowi wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach. W parku zainstalowany został system CIĄGŁEJ ASEKURACJI – 100 % bezpieczeństwa. Uczestnik zostaje wpięty do liny asekuracyjnej na początku trasy, swobodnie pokonuje przeszkody bez konieczności przepinania się, dopiero na końcu trasy zostaje wypięty z liny przez instruktora.
30 km od Maja Pokoje z Widokiem

Dinopark
W Szklarskiej Porębie znajduje się park edukacji i rozrywki, który z pewnością zachwyci dzieciaki . W końcu dinozaury wiecznie są w modzie. Tutaj możemy się z naszymi pociechami przespacerować edukacyjną ścieżką, wzdłuż której do podziwiania są podobizny dinozaurów , co ważne, wiernie oddające prawdziwe rozmiary zwierząt.
Oprócz samych dinozaurów to miejsce obfituje też w inne miłe niespodzianki. Jest tu na przykład wioska indiańska, pozwalająca dzieciom na zapoznanie się z kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki. Można obejrzeć prawdziwe tipi, totemy, stroje i przedmioty codziennego użytku.
Inną atrakcją, która zapewni dzieciakom dużo frajdy, jest kino 6D. Taki seans oferuje nie tylko trójwymiarowy obraz, ale dodatkowe bodźce i wrażenia, o co zadbają ruszające się fotele, podmuchy wiatru czy tryskająca woda.
Dinopark oddalony jest o 28 km od Maja Pokoje z Widokiem

Aquapark
Jeśli dzieci odczują przesyt wędrówką po górskich szlakach, można je dla wytchnienia zabrać do aquaparku w Świeradowie-Zdroju. Znajdziemy tu zróżnicowane wodne atrakcje. Jest basen rekreacyjny, huśtawka wodna, gejzery, zjeżdżalnie zwykłe i pontonowe, dysze z masażami oraz leżanka z masażem wodno-powietrznym, basen wypoczynkowy i solankowy. Do tego jeszcze sauny parowe i suche oraz łąka solarna.
Mniejsze dzieci, które obawiają się jeszcze ruszać na głęboką wodę, mają wydzieloną swoją strefę, a tam brodzik z dodatkowymi atrakcjami.
16 km od Maja Pokoje z Widokiem.

Kopalnia św. Jan w Krobicy
Idealna propozycja dla tych starszych dzieci . Zwiedzanie jest dozwolone od dziesięciu lat. Tutaj można się przekonać, jak wyglądała praca dawnych górników, wydobywających złoża od szesnastego do dziewiętnastego wieku. Na powierzchni do obejrzenia jest około dwudziestu górniczych obiektów, ale największą atrakcją jest trasa podziemna.
Sztolnie św. Jana i św. Leopolda są nie szersze niż na metr – zdecydowano się ich nie poszerzać, aby dać zwiedzającym jak najpełniejsze wyobrażenie o pracy górników. Dla dzieci zresztą takie warunki to wręcz dodatkowa uciecha.
Kopalnia oddalona jest o 10 km od Maja Pokoje z Widokiem

Termy Cieplickie
Idealnym uzupełnieniem aktywnego wypoczynku w górach i na śniegu jest relaks w basenach Term Cieplickich. Ten kameralny park wodny, zlokalizowany w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry – Cieplicach, proponuje swoim gościom gamę różnorodnych atrakcji, m.in.: baseny termalne z możliwością wypoczynku wewnątrz i na zewnątrz hali basenowej, hydromasaże, masaże powietrzne i bąbelkowe, leżanki wodne, jacuzzi, bicze i płaszcze wodne, dziką rzekę, huśtawkę wodną, a także kilka różnych zjeżdżalni.
Oferta specjalna dla Gości Maja Pokoje z Widokiem partnera Term Cieplickich atrakcyjne zniżki na zakup biletów!

Całoroczny tor saneczkowy dostarczy niesamowitych wrażeń latem i zimą. Saneczki wyposażone są w dwa siedzenia dzięki czemu można jeździć z osobą towarzyszącą. Pojazdy skonstruowano tak, aby nawet dwie osoby dorosłe mogły cieszyć się jazdą na jednych sankach. Maksymalna waga łączna dwóch osób nie może przekraczać 170 kilogramów
Konstrukcja toru umożliwia jazdę w każdych warunkach, zarówno latem i zimą. Saneczki wyposażone są w pasy bezpieczeństwa zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Minimalny wzrost kierującego to 135 centymetrów. Minimalny wiek prowadzącego to 8 lat. Dzieci niższe niż 135 centymetrów mające więcej niż 8 lat mogą korzystać z toru tylko z osobą wyższą. Dzieci młodsze niż 8 lat mogą korzystać z toru tylko z osobą dorosłą.
Parametry toru:
Długość podjazdu – 120 + 240m
Długość zjazdu – ponad 1000m
13 wiraży
wiraż ponad 400 stopni (tzw. ślimak)
maksymalna prędkość – 35 km/h

Nasze ZOO w Görlitz –
Oaza w centrum miasta prezentująca 500 zwierząt na wybiegach zbliżonych do naturalnych, z jedyną w Europie wioską tybetańską oraz zwierzętami na wyciągnięcie ręki.
Dla aktywnych:

Single Track Świeradów Zdrój
To system zrównoważonych jednokierunkowych ścieżek rowerowych zlokalizowanych w lasach po polskiej i czeskiej stronie Gór Izerskich. Aktualnie cały kompleks to ponad 80 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

Nordic Walking
Malowniczo położone lokalne dróżki o znikomym natężeniu ruchu to idealne miejsce do spacerów, biegania.

Skatepark
Świeradów-Zdrój posiada w asortymencie swoich atrakcji także coś dla fanów ekstremalnej jazdy na rolkach, rowerze i deskorolce. Chodzi o znajdujący się na Stadionie Miejskim Skatepark. Jest to doskonałe miejsce do ćwiczenia nowych ewolucji i tricków
- Z skateparku można korzystać za darmo w godzinach 8:00-21:00. ul. Sienkiewicza 2A, Świeradów-Zdrój

Minigolf
Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, ciekawym pomysłem będzie odwiedzenie pola do Minigolfa i wypróbowanie tam swoich umiejętności. Jest to fajna rozrywka dla ludzi w każdym wieku. Nie trzeba mieć własnego sprzętu – kije do gry można wypożyczyć
ul. Zakopiańska, Świeradów Zdrój

Szlaki Turystyczne
Szlaki turystyczne ze Świeradowa Zdroju oraz szlaki turystyczne po pogórzu i Górach Izerskich. Przebieg szlaków turystycznych, długość, czas przejścia.
Szlaki turystyczne po pogórzu i Górach Izerskich
Podstawowe szlaki:
- Czerwony szlak – odcinek Głównego Szlaku Sudeckiego im. M. Orłowicza, (6h 20 min., w drugą stronę 6 godz.) -> Świeradów Zdrój – Stóg Izerski – Polana Izerska – Przednia Kopa – Wysoki Kamień – Szklarska Poręba;
- Zielony szlak – (6h) -> Pobiedna – Gierałtówek – Czerniawska Kopa – Smrek – Stóg Izerski – Czerniawa Zdrój – Świeradów Zdrój – Kotlina – Gierczyn – Mirsk – Gryfów;
- Żółty szlak – (7h 15min.) -> Schronisko Na Stogu Izerskim – Suchacz – Droga Borowinowa – Hala Izerska – Rozdroże Pod Kopą – Rozdroże Izerskie (PKS) – Grzbiet Kamienicki – Radoszków – Rębiszów – Rybnica;
- Niebieski szlak – (9h 30 min.) -> Szklarska Poręba Dolna (PKP) – Szklarska Poręba Górna – Zwalisko – Rozdroże pod Cichą Równią – Hala Izerska – Polana Izerska – Świeradów Zdrój – Sępia Góra – Rozdroże Izerskie (Dalej biegnie jako Europejski Szlak Długodystansowy E3);
- Czerwony szlak – (2h 30 min.) -> Hala Izerska – Orle – Jakuszyce;
- Zielony szlak – część Europejskiego Szlaku Długodystansowego E3: (3 h., w drugą stronę 2 1/2 h) -> Jakuszyce – Rozdroże Pod Cichą Równią – Rozdroże pod Zwaliskiem – Rozdroże Izerskie;
- Niebieski szlak – część Europejskiego Szlaku Długodystansowego E3,(2 h., w drugą stronę 2 1/2 h.) -> Rozdroże Izerskie – Jastrzębiec – Bobrowe Skały – Piastów – Zimna Przełęcz – Kopanina.
- Żółty szlak – (2h 15 min./ z powrotem 1h 45 min) -> Piechowice – Zbójeckie Skały – Szklarska Poręba Dolna – Zakręt Śmierci – Wysoki Kamień;
- Zielony szlak – (1h 15 min./ z powrotem 1h)-> Piechowice – Górzyniec – Bobrowe Skały.
Inne ciekawe szlaki:
Izerski Szlak Cietrzewia – długość szlaku wynosi 19.5 km i dzieli się na poszczególne odcinki:
- Gondola – Polana Izerska (Drwale) – 6,1 km
- Drwale – Chatka Górzystów – 3,1 km
- Chatka Górzystów – Orle – 5,2 km
- Orle – Jakuszyce – 5,1 km
Wariant wędrówki przez Cichą Równię:
- Chatka Górzystów – Cicha Równia – 6 km
- Cicha Równia – Jakuszyce – 2,5 km