Przejdź do treści

Atrakcje dla dzieci

dinozaur

Dinopark

W Szklarskiej Porębie znajduje się park edukacji i rozrywki, który z pewnością zachwyci dzieciaki – w końcu dinozaury wiecznie są w modzie. Tutaj możemy się z naszymi pociechami przespacerować edukacyjną ścieżką, wzdłuż której do podziwiania są podobizny dinozaurów – co ważne, wiernie oddające prawdziwe rozmiary zwierząt.

Oprócz samych dinozaurów to miejsce obfituje też w inne miłe niespodzianki. Jest tu na przykład wioska indiańska, pozwalająca dzieciom na zapoznanie się z kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki. Można obejrzeć prawdziwe tipi, totemy, stroje i przedmioty codziennego użytku.

Inną atrakcją, która zapewni dzieciakom dużo frajdy, jest kino 6D. Taki seans oferuje nie tylko trójwymiarowy obraz, ale dodatkowe bodźce i wrażenia, o co zadbają ruszające się fotele, podmuchy wiatru czy tryskająca woda

Dinopark oddalony jest o 28km od Maja Pokoje z Widokiem

trollandia

Park Linowy Trollandia

Duży i ekscytujący park wspinaczkowy, w centrum Szklarskiej Poręby. Park linowy stanowi wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach. W parku zainstalowany został system CIĄGŁEJ ASEKURACJI – 100 % bezpieczeństwa. Uczestnik zostaje wpięty do liny asekuracyjnej na początku trasy, swobodnie pokonuje przeszkody bez konieczności przepinania się, dopiero na końcu trasy zostaje wypięty z liny przez instruktora.

30 km od Maja Pokoje z Widokiem 

roller coaster

Alpine Coaster Szklarska Poręba

Całoroczny tor saneczkowy dostarczy niesamowitych wrażeń latem i zimą. Saneczki wyposażone są w dwa siedzenia dzięki czemu można jeździć z osobą towarzyszącą. Pojazdy skonstruowano tak, aby nawet dwie osoby dorosłe mogły cieszyć się jazdą na jednych sankach. Maksymalna waga łączna dwóch osób nie może przekraczać 170 kilogramów

Konstrukcja toru umożliwia jazdę w każdych warunkach, zarówno LATEM i ZIMĄ. Saneczki wyposażone są w pasy bezpieczeństwa zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Minimalny wzrost kierującego to 135 centymetrów. Minimalny wiek prowadzącego to 8 lat. Dzieci niższe niż 135 centymetrów mające więcej niż 8 lat mogą korzystać z toru tylko z osobą wyższą. Dzieci młodsze niż 8 lat mogą korzystać z toru tylko z osobą dorosłą.

30 km od Maja Pokoje z Widokiem 

kury

Własna hodowla kurek 🐣🐥🐔🐓

Na naszym podwórku jest zagroda a w niej mieszka małe stadko kurek. Uwielbiają ja się do nich zagląda i są ogromnymi łasuchami.

konie

Koniki u Krystiana 🐎🐎

Tuż za miedzą u naszego sąsiada Krystiana spotkacie dwa sympatyczne i grzeczne koniki pod siodło.   Miron i Solanka bardzo się ucieszą, kiedy je odwiedzicie.

Nasi goście są nimi zachwyceni.

Szczegółowe informacje i kontakt do Pana Krystiana uzyskacie na miejscu.

100m od Maja Pokoje z Widokiem

alpaki

Hodowla Alpak w Proszówce

Tuż obok Gajówki jest malowniczo położona wieś Proszówka. Tam pod numerem 38 przy drodze do Kaplicy Św. Leopolda  czekają na Was te milusińskie zwierzątka. Warto je odwiedzić. Nie zapomnijcie o marchewkach Alpaki je uwielbiają.

Więcej informacji na:  www.alpakizproszowki.pl

7 km od Maja Pokoje z Widokiem

zoo

Nasze ZOO w Görlitz 

– oaza w centrum miasta prezentująca 500 zwierząt na wybiegach zbliżonych do naturalnych, z  jedyną w Europie wioską tybetańską oraz zwierzętami na wyciągnięcie ręki.

50 km od Maja Pokoje z Widokiem , ale warto

konie

Stajnia Bajkana w Milęcicach

   W pobliskich Milęcicach jest takie magiczne miejsce gdzie można spotkać śliczne kucyki i nie tylko.  Właściciele  zapraszają  na naukę jazdy konnej na grzecznych i cudownych koniach w miłym towarzystwie. 

Pamiętajcie o smakołykach dla czworonożnych przyjaciół. Uwielbiają marchewki i jabłuszka 🙂

Kontakt +48791426387

Pani Justyna

Lubomierz ul Jeleniogórska 18

Milęcice 42 

Stajnia Bajkana oddalona jest o 12 km od Maja Pokoje z Widokiem

aqa

Aquapark

Jeśli dzieci odczują przesyt wędrówką po górskich szlakach, można je dla wytchnienia zabrać do aquaparku w Świeradowie-Zdroju. Znajdziemy tu zróżnicowane wodne atrakcje. Jest basen rekreacyjny, huśtawka wodna, gejzery, zjeżdżalnie zwykłe i pontonowe, dysze z masażami oraz leżanka z masażem wodno-powietrznym, basen wypoczynkowy i solankowy. Do tego jeszcze sauny parowe i suche oraz łąka solarna.

Mniejsze dzieci, które obawiają się jeszcze ruszać na głęboką wodę, mają wydzieloną swoją strefę, a tam brodzik z dodatkowymi atrakcjami.

16  km od Maja Pokoje z Widokiem. 

jezioro

Plaża Czocha 

Plaż nad Jeziorem Leśniańskim jest sporo, są zarówno „dzikie” jak i zorganizowane w kąpieliska. Najbardziej znana z nich jest atrakcyjna i popularna Plaża  Czocha. Piaszczysta plaża ma kąpielisko i łagodne zejście do wody. Powstało tu boisko do siatkówki plażowej i wypożyczalnia sprzętu pływającego – żaglówek i rowerów wodnych . Jest też baza gastronomiczna, a dodatkowo obok plaży jest położony Ośrodek Campingowy Czocha.

19 km od Maja Pokoje z Widokiem.

podziemna-trasa

Kopalnia św. Jana  w Krobicy

 
Sztolnie kopalni rud cynku i kobaltu działały tu od XVI do XIX wieku. Kopalnie można zwiedzić podążając ścieżką dydaktyczno-turystyczną „Śladami dawnego górnictwa kruszców”. Na 8 km trasie znajduję się 12 stanowisk naziemnych oraz  trasa podziemna o długości 350 m. 5 km od Świeradowa-Zdroju.
4. Rezerwacje i informacje: biuro@podziemna-wieza.pl lub +48 570 778 078
10 km od Maja Pokoje z Widokiem 

.

zamek-legend-slaskich-w-plawne

Zamek Legend Śląskich

    Zamek Legend Śląskich w Pławnej powstał z inicjatywy Dariusza Milińskiego, tego samego, który wymyślił i zaprojektował pobliską Arkę Noego. W zamku można zobaczyć postacie z różnych legend i bajek, a ponadto dla dzieci przygotowano wiele innych atrakcji. W trakcie odsłuchiwania opowieści można osobiście uczestniczyć w przedstawieniu poruszając kukiełkami.

19 km od Maja Pokoje z Widokiem 

terma

Termy Cieplickie

.Idealnym uzupełnieniem aktywnego wypoczynku w górach i na śniegu jest relaks w basenach Term Cieplickich.  Ten kameralny park wodny, zlokalizowany w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry – Cieplicach, proponuje swoim gościom gamę różnorodnych atrakcji, m.in.: baseny termalne z możliwością wypoczynku wewnątrz i na zewnątrz hali basenowej, hydromasaże, masaże powietrzne i bąbelkowe, leżanki wodne, jacuzzi, bicze i płaszcze wodne, dziką rzekę, huśtawkę wodną, a także kilka różnych zjeżdżalni.

25 km od Maja Pokoje z Widokiem 

Oferta specjalna dla Gości Maja Pokoje z Widokiem partnera  Term Cieplickich  atrakcyjne zniżki na zakup biletów!

Szczegółowe informacje w obiekcie.

jezioro

Jezioro Złotnickie

Jezioro Złotnickie to jedno z dwóch jezior powstałych w wyniku przecięcia rzeki Kwisy zaporą. Nie jest ona tak okazała jak w Leśnej – ma tylko 23 metry wysokości, niemniej warto zobaczyć ją z bliska. Podobnie jak nad Jeziorem Leśniańskim – i tutaj latem są świetne warunki do wypoczynku. Nie brakuje miejsc noclegowych i wypożyczalni sprzętu do uprawiania sportów wodnych, a wędkarze mogą oddawać się swojej pasji.

14 km od Maja Pokoje z Widokiem 

Wieża

Sky Walk w Świeradowie –

Największym projekcie tego typu w Polsce  Wieża ze ścieżką w chmurach ma  wysokość 60m, górny taras widokowy ma znajduje się na wysokości około 55 metrów. Spacer po samej wieży ma długość 800 metrów, zaś cała ścieżka dydaktyczna wiodąc również przez las będzie się wić przez około 3 km

15,5 km od Maja Pokoje z Widokiem 

krajobrazy

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich 

Kolorowe jeziorka są atrakcją w skali światowej. Są  zadziwiającym przykładem tego, co natura potrafi zrobić , kiedy człowiek opuści i dane miejsce. Jeziorka powstały na dawnym  terenie pokopalnianym, w których wydobywano piryt. Na początku XX wieku złoża się wyczerpały, a teren zostawiono samemu sobie. W tym momencie przyroda odebrała co swoje – puste wyrobiska zaczęła wypełniać woda przyjmująca różne kolory, w zależności od składu chemicznego podłoża. Tak powstały Żółte Jeziorko, Purpurowe Jeziorko, Błękitne Jeziorko oraz Zielone Jeziorko. W plebiscycie National Geographic Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich zostały wybrane jednym z cudów Polski.

54 km od Maja Pokoje z Widokiem 

west bank

Western City 

Miasto Prawdziwych Kowbojów w Ściegnach koło Karpacza to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim.

39 km od Maja Pokoje z Widokiem 

figurki

Świat kolejek – Karpacz